Recenze MIO

Přidáno: 4. února 2024

(naposledy upraveno 19. února 2024)

Zakoupeno v Alza.cz

Nikde nejste upozorneni pri nakupu, ze zapojit se musi primo do pojistek. Po nekolika hodinovem snazeni musim zajet do servisu, ale mi kameru spustili. Nedostanete zadny navod ani el. schema jak zapojit! Je tak mozne ze si vypojiten airbary nebo jiny el. okruh ve snaze si zapojit kameru.

Reakce značky MIO

Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu, která naštěstí neodpovídá reakcím spokojených zákazníků, kteří návod našli.
ad POJISTKY - nemusí se zapojit do pojistek. Běžně se používá přiložená značková nabíječka. Chcete-li vylepšit parkovací režim, je lepší mít Mio MiVue SmartBox, který se zapojuje do elektroniky auta. Toto je ale běžně dostupné info, které říkáme všude.
ad NÁVODY - návodů máme plné sociální sítě, jsou běžně dostupné na internetu při vyhledávání, máme VIDEOTUTORIALY bod po bodu na našem Youtube kanálu Mio Česká republika a Slovensko. Také jsou papírové i PDF návody k dispozici ke každému produktu.
Budete-li mít na začátku i v průběhu používání jakýkoliv dotaz, položte jej prosím zde v Heuréka Poradně, případně se můžete rovnou obrátit na naši zákaznickou péči na FACEBOOK stránkách Mio Česká republika a Slovensko, stačí nám napsat přímo do zprávy a příp. vložit fotky, screeny i videa.
Vzhledem k mylné informaci, kterou jste napsal, bychom se nezlobili, kdybyste své momentálně impulsivní hodnocení upravil ;-)

Ověřený zákazník Comfor.cz Jirka

Přidáno: 26. ledna 2024

Zakoupeno v Comfor.cz

• kvalitní 4K natáčení
  • intuitivní ovládání
  • držák -- otáčení do všech stran
  • velký display
  • jednoduchý upgrade firmware
  • rychle startuje
  • při přepnutí do nouzového režimu ničí souborový systém na micro SD kartě
  • kameru nezapnete pokud ji nemáte připojenou ke zdroji napětí; nabitou vnitřní baterkou ji nezapnete.
  • v porovnéní s produkty ostatních výrobců zbytečně vyhozené peníze
  • nemožnost vypnout G-senzor, pouze o něco snížit citlivost

TL;DR: Za mě jen frustrace a vyhozené peníze u kamery, jejíž spolehlivosti nemohu věřit. Kamera vrácena.

Testoval jsem s kvalitními mikro SD kartami, které jsem otestoval na špatné bloky a rychlost: Samsung PRO Endurance U3 V30 128GB, Sandisk Extreme U3 V30 A2 128GB a Samsung Pro U3 32GB.

Před nákupem doporučuji shlédnout "Almost EVERYONE is Wasting Money on Dash Cams" na YT v kanálu LTT. Daná kamera tam není, ale snad si uděláte názor a vyberete. Výše uvedená negativa bych překousl, až na to první.

Kamera i při nejnižším rozlišení FHD 1080p/30p má následující problém. Když ji uvedete do nouzového režimu (brždění, najetí do díry, ...), 90% kapacity MicroSD karty je rázem nepoužitelné a Vám zbývá na videa pouze zbylých 10% . Testováno na třech různých kartách jiné kapacity a výrobce a všechy měly stejný problém. Karty jsem vždy vytahoval při vypnuté kameře a odpojeném napájení. "fsck.exfat -y /dev/<oddil-kamery>" problém vyřešílo. Nejnovější firmware VF57.33.59.BE1CS.15 problém nevyřešíl.

V souladě s minulým trendem počítám s tím, že zde budu pravděpodobně očerňován od MIO. V pohodě. Firmě přeji hodně úspěchů a snad ji moje recenze pomůže problém odstranit pro jiné zákazníky. Firmě bych dopuručil být transparentnější jak na YT, tak na ve specifikacích svých produktů. Pak se k Vám možná vrátím.

Reakce značky MIO

Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu, i když neodpovídá zkušenostem ostatních zákazníků,
ad PŘEPÍNÁNÍ REŽIMŮ – kamera neničí souborový systém. Funguje se SuperHD a při změně rozlišení naformátuje kartu pro zvolený typ rozlišení. Pokud kameru používáte jinak, než na co je určena, není to chyba kamery.
ad BATERIE – na to byly napsány články, info je dostupné kdekoliv. Nelze zaměňovat autokameru, účelové bezpečnostní zařízení, s telefonem aj. zařízeními, na jaké jste zvyklý. Tady to má zcela jiný účel. Kamera zapnout bez napájení jde. Tedy pokud jste ji měl nabitou. Ale není pro delší provoz z baterie primárně určena.
ad SROVNÁNÍ aj. poznámky – naopak tato kamera u zákazníků i ve srovnání kvality 4K i ve srovnání funkcí a použitelnosti měla velký úspěch, s tím určitě nelze souhlasit.
Pravděpodobně by se chtělo nejdříve informovat např. s naší zákaznickou péčí, nebo obecně se seznámit s autokamerami.
ad microSD KARTY – tento problém s Full HD nikdo nehlásil a ani při testování nenastal. Spíše to vypadá na chybu karty aj. Testování na kartách, jak ho uvádíte, není relevantní.
Transparentní - máme nejvyšší počet videonávodů v oboru, jsme k dispozici na 5 kanálech zákaznické předprodejní i poprodejní péči.
Děkujeme a přejeme hezký den,
Tým MIO

Ověřený zákazník suntech.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. ledna 2024

Zakoupeno v suntech.cz

• výborný záznam

Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu,
budete-li mít na začátku i v průběhu používání jakýkoliv dotaz, položte jej prosím zde v Heuréka Poradně, případně se můžete rovnou obrátit na naši zákaznickou péči na FACEBOOK stránkách Mio Česká republika a Slovensko, stačí nám napsat přímo do zprávy a příp. vložit fotky, screeny i videa.

Ověřený zákazník Alza.cz MIROSLAV

Přidáno: 21. ledna 2024

• VÝBORNÁ KVALITA

MIO MiVue C450 GPS

MIO MiVue C450 GPS

Ověřený zákazník Alza.cz Roman T.

Přidáno: 14. ledna 2024

• gps

Byl to dárek tak snad bude ok.

Ověřený zákazník Carneo.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. ledna 2024

(naposledy upraveno 11. ledna 2024)

Zakoupeno v Carneo.cz

Pracuje, tak jak jsem předpokládal.

Držák pro MIO MiVue 688/698 & 7 + C310 / C320 / C330

Držák pro MIO MiVue 688/698 & 7 + C310 / C320 / C330

Ověřený zákazník Exkalibr.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 9. ledna 2024

(naposledy upraveno 9. ledna 2024)

Zakoupeno v Exkalibr.cz

• Dobrý ,pevný

Ověřený zákazník MALL.CZ Registrovaný uživatel

Přidáno: 7. ledna 2024

(naposledy upraveno 7. ledna 2024)

Zakoupeno v MALL.CZ

• Nenáročná dobře ovladatelná kamera i pro začátečníky
  • Trošku horší napojení kamera -držák

Kamera v této ceně je špičková odpovídá kvalitou zpracováním ovládáním prostě jednoduchá a plní naprosto svou funkci Léta používám Lamax C9 a muím říct že co se týče kvality obrazu a čtení třeba v noci tak Mio daleko předčilo mé očekávání Vše je vidět a při přenosu karty do stažené aplikace do počítače si múžete krásně pohrát a vše přiblížit a zvětšit a jde perfektně číst i značky ale musíte být dostatčně blízko dál to možné není Ovládání a nastavení naprosto jednoduché spojení s mobilem bez problému ale při spojeni s wifi nemáte internet a zatím jsem nepřišel na to jak spojit živé vysílanií v mobilu ale to není podstatné jsem profesionál a nepotřebuji do toho koukat za jízdy pak si vše mužu přehrát stahnout prostě cokoliv Držak na kameru se dává hůř ale pak už drží perfektně a přísavka dokonale drží Jezdím s ní týden a netřese se drží kde má a obraz je taky v pořádku Velmi povedená kamera splňuje co má není třeba být nějak náročný Používám SD kartu od Samsungu 128 Gb s rychlým čtením i nahraváním a sparovala se dokonale Kabel je dostatečně dlouhý ale já změnil kabel na USB protože ten mi nevyhovuje kvůli spojeni v nabíječce kde mám jiné zařízení Ale to si nechte poradit od odborníka kvůli správnému fungování kamery Takže za mně perfektní

Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu,
ad DRŽÁK - je to jak píšete a potvrzují to i zákazníci - I PO LETECH držák dobře drží, neviklá se, proto na začátku, než se mírně ochodí, tak je třeba přitlačit na zasunutí. Jinak jde o kvalitní auto-plast.
ad KABEL - pokud to zapojujete do jiné nabíječky, bude vám chybět ochrana elektroniky. Naše nabíječka má navíc certifikát EU pro provoz v auto-elektronice. Jde třeba vědět, že ne každý USB rozbočovač do CL zásuvky je kvalitní, a pak to může mít neblahý vliv na autokameru. Pokud chcete uvolnit zásuvku zapalovače, spíše zvolte o něco chytřejší nabíječku Mio MiVue SmartBox, který má i řadu dalších výhod - viz tutorial na bit.ly/YT-SM3 .

Ověřený zákazník Electro World Ověřený zákazník

Přidáno: 2. ledna 2024

Zakoupeno v Electro World

zatím spokojenost

Přidáno: 31. prosince 2023

(naposledy upraveno 31. prosince 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

Kvalita a poměr cena výkon

Přidáno: 26. prosince 2023

funkční ,spokojenost

Přidáno: 11. prosince 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• překvapivě dobrá kvalita video za tu cenu
  • časem si ještě k tomu dokoupím modul se zadní kamerou
  • opravdu dobře drží, i přes veškeré výmoly a nepřízeň počasí
  • vnitřní baterka nic nevydrží - pokud chcete nahrávat i v režimu parkování, pak potřebujete externí zdroj
  • mobilní aplikace vypadá jako něco z konce minulého století
  • "Wifi" v tomto případě není připojení na internet
  • bezdrátové posílání záznamu z kamery do mobilu trvá je pomalé jak jízda po Brně ve špičce - 3 minuty záznamu se stahují asi minutu
  • musel jsem si dokoupit starožitný kabel USB Mini pro připojení k notebooku - překvapilo mě že se to ještě vyrábí

Dobrý den, děkujeme za zpětnou vazbu,
ad BATERIE - nejde o nevýhodu, ale vlastnost autokamer. Nelze srovnávat baterii v zařízeních, jako je telefon, s nouzovou baterií v bezpečnostním zařízení, jako je autokamera, kde má zcela jiný účel, než dlouhodobý provoz. Na aktivní parking režim je zde pak Mio MiVue SmartBox.
ad MiVue PRO - naopak, jde o jednu z mála neustále udržovaných aplikací, s vlastním vývojem, moderním designem a bez třetích stran jako u konkurence.
ad POSÍLÁNÍ ZÁZNAMU - kromě microSD karty a kabelu je zde i WIFI - samozřejmě nelze u 500 MB záznamu čekat, že bude "lítat" rychlostí, jako je wifina u vás doma na routeru. Propojení mezi vaším telefonem a kamerou toto ani příliš neumožňuje, a neočekává se, že by zákazník chtěl přenášet 100 GB dat do telefonu. Je to určeno pro nouzové nebo jednotlivé záznamy, ale také aktualizace firmwaru a radarů a hlasu.
ad miniUSB kabel – nejde o starožitný, ale o běžný kabel pro video/foto techniku používaný všemi výrobci. U nových kamer máme USB-C.
Budete-li mít na začátku i v průběhu používání jakýkoliv dotaz, položte jej prosím zde v Heuréka Poradně, případně se můžete obrátit na naši zákaznickou péči na FACEBOOK stránkách Mio Česká republika a Slovensko, stačí nám napsat přímo do zprávy a příp. vložit fotky, screeny i videa.

Ověřený zákazník FotoŠkoda Jarda

Přidáno: 6. prosince 2023

Zakoupeno v FotoŠkoda

Výrobek splnil mé očekávání. Za dobrou cenu dobrý výrobek. Velmi dobrá technická podpora. Záruka 3 roky.

Ověřený zákazník MALL.CZ Ověřený zákazník

Přidáno: 2. prosince 2023

(naposledy upraveno 2. prosince 2023)

Zakoupeno v MALL.CZ

Rychlost dodání, kvalita zboží, spokojenost

Ověřený zákazník Alza.cz Kepač

Přidáno: 30. listopadu 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Funguje tak, jak je prezentováno.

Přidáno: 23. listopadu 2023

(naposledy upraveno 23. listopadu 2023)

• Nahrává v pěkném rozlišení

Kameru jsem vrátil. Není možné se s ní spojit aplikací, takže ani ji aktualizovat. Veškerá snaha o spojení s kamerou končí nekonečným restartováním kamery. Při připojení k napájení se navíc zasekne a nelze se dostat do menu. Takže kamera je nepoužitelná. U kamery za 5000 Kč bych takové problémy nečekal.

Reakce značky MIO

za předpokladu, že to všem ostatním zákazníkům dobře funguje, tak je třeba běžně hledat příčinu v přístupu ke kameře ;-) Zde je na první pohled patrné:
a) NEVHODNÁ microSD KARTA - tudíž je jasné, proč se vám dokola restartuje. Tedy použitá SD karta nevhodná pro autokamery, či nekompatibilní, apod. Více viz tutorial na bit.ly/chyba-SD
b) PŘIPOJENÍ WIFI - máme teď tu samou kamerku před sebou a připojit se dá během 10 sekund. Je ovšem třeba dodržet klasický návod - pozapínané BT, GPS i WiFi a nastavit připojení i v telefonu, heslo vzít zobrazené na displeji autokamery, případně postup opakovat. Případně provést tovární nastavení a zopakovat, pokud už tu kamerku měl někdo v ruce před vámi, apod. Více viz třeba tutorial na bit.ly/YT-MIVUE-WIFI
c) NOVÁ, ČI ROZBALENÁ/POUŽITÁ (?) - je otázka, zda jste v Alze nekoupil rozbalený kus, který např. už někdo "umně" se snažil aktualizovat a narušil firmware (nedostatečné připojení, chybná karta, atd.)
Toto vše ovšem se dá snadno vyřešit, když nás zákazníci kontaktují na našem FACEBOOKU Mio Česká republika a Slovensko, přímo do zpráv, pošlou případně i fotky či video, a rádi pomůžeme a ještě se nestalo, že bychom úspěšně nepomohli.
Děkuji za zpětnou vazbu, i když (naštěstí) neodpovídá zkušenostem ostatních zákazníků.

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 21. listopadu 2023

(naposledy upraveno 21. listopadu 2023)

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• hodně pěkný obraz s dobrou hloubkou, takto si představuju 4K
  • docela užitečné funkce pro auto a řidiče, radary a parking
  • aktualizace přes mobilní aplikaci a SD kartu
  • aktualizace firmwaru, hlasu a radarů zdarma

vyhovuje představám

Reakce obchodu ONLINESHOP.cz

děkujeme za Vaši recenzi produktu a budeme se těšit
na Vaše další nákupy.
Přejeme pěkný den.
ONLINESHOP.CZ

Mio MiVue 802

Mio MiVue 802

Zakoupeno v Alza.cz

• super videa, dobré rozlišení
  • vyrovnávání světla jí jde
  • wifi natahování videí do mobilu
  • české menu
  • USB-C konektor pro připojení a nabíjení

Autokamera dobře udělaná, cenově taky fajn, wifi funguje podle představ.

USB-C konektor potěšil, dá se lépe nabíjet, než minulá kamerka od Mio, která měla ještě mini USB konektor

MIO PNA MIO SmartBox III pro kamery do auta 5413N6310007

MIO PNA MIO SmartBox III pro kamery do auta 5413N6310007

Zakoupeno v Alza.cz

• primárně pro autokamery MIO, které mají parkovací režim
  • levná a dost chytrá nabíječka v podstatě
  • líbí se mi, že jsou k tomu videa a tutorialy
  • pro autokamery Mio, které už mají USB-C konektor a ne běžný mini USB konektor, existuje od Mio redukce z mini USB na USB-C
  • funguje mi i na Hybridu

Je to taková ochrana pro autobaterii, pro opakovaný natáčení v parkovacím režimu, nevybije se to prostě tak rychle. Kamera dosleduje díky tomu i pohyb okolo auta, prostě na to má víc šťávy.
Konektor je na to uzpůsobený, prostě rozšířený miniUSB. Pokud kamera Mio nemá parkovací režim, tak to pasovat nebude (proč taky). Já mám parking a funguje to po instalaci fakt dobře.

Mio MiVue 803

Mio MiVue 803

Přidáno: 21. listopadu 2023

(naposledy upraveno 21. listopadu 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

• slušně vidí SPZ, proti slunci , v tunelu a tak
  • radary
  • databáze zdarma, aktualizace zdarma
  • česky menu a hlášky
  • gps a wifi

skvělý videa, dobře vidí radary

Zobrazuji 21 - 40 ze 437 recenzí 1 [ 2 ] 3 4 5...22